Duchowa Adopcja

13 marca 2021

2021 duchowa adopcjaStanie się piękną tradycją w naszej Parafii, gdy zapoczątkujemy 25 marca 2021 na Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Duchową Adopcje dziecka poczętego. Zapisy u księdza Proboszcza. Serdecznie zapraszam.

Czasy, w jakich przyszło nam żyć w szczególny sposób wzywają nas do obrony życia i rodziny. Pan Jezus wielokrotnie kieruje do nas słowa "Módlcie się i czuwajcie". Wiemy i znamy, jak na różne sposoby niszczy się życie, jak depcze się przykazanie "nie zabijaj". Duchowa Adopcja to niewielki wysiłek modlitewny, jaki może podjąć każdy z nas, aby uratować jedno poczęte życie.

Czym jest Duchowa Adopcja?

Jest to codzienna modlitwa w intencji uratowania nienarodzonego dziecka, zagrożonego aborcją. Trwa ona przez 9 miesięcy; polega na odmawianiu codziennie jednej dziesiątki Różańca Świętego, specjalnej modlitwy, której formułę podajemy na końcu tekstu oraz podjęciu dodatkowych postanowień.

Modlimy się (choć wcale nie wiemy za kogo konkretnie) z wiarą, że Pan Bóg sam wie najlepiej, dokąd skierować naszą modlitwę, na który kontynent, do jakiego kraju, do rodziny bogatej czy biednej, wykształconej czy niewykształconej, wielodzietnej czy zamykającej się przed przyjęciem pierwszego dziecka przychodzącego "nie w porę". A może to będzie dziewczyna porzucona przez tego, który jeszcze nie tak dawno zapewniał, że bardzo ją kocha? Może ofiara gwałtu?

Ileż walki duchowej rozgrywa się w świecie w momencie, kiedy pojawia się nowe życie! Ileż razy zamiast radości pojawia się przerażenie, niepewność czy wręcz złość, że tak starannie zaplanowane życie uległo komplikacjom!

I rodzi się pokusa, by to wszystko "odkręcić"...

Przychodzą do głowy argumenty typu: "przecież to jeszcze nie jest człowiek; naukowcy mówią, że to zarodek, embrion", "ja też mam prawo do szczęścia, nie dam się zapędzić w pieluchy", "to jeszcze nie ten czas; później będziemy mieli dużo dzieci", "jeśli zdecyduję się urodzić, to on odejdzie ode mnie", "najpierw muszę skończyć studia", "za co wyżywimy jeszcze jedno dziecko?" i wiele innych.

Systematyczna modlitwa przynosi także wiele pożytków temu, który ją podejmuje. Zwłaszcza w młodych wyzwala poczucie odpowiedzialności za własną płciowość.

Duchowa Adopcja to modlitwa, o którą warto też poprosić osoby starsze, schorowane, przykute do łóżek, które często czują się niepotrzebne.

Duchowa Adopcja to modlitwa, która przychodzi z pomocą osobom, które dopuściły się grzechu aborcji, umożliwia bowiem swego rodzaju zadośćuczynienie.

Duchowa Adopcja może być okazją do ożywienia lub podjęcia modlitwy małżeńskiej lub rodzinnej.

Duchowa Adopcja jest modlitwą, która jest także pomocą dla małżonków, którzy mają problemy z poczęciem dziecka. Znane są przypadki, że po podjęciu Duchowej Adopcji przychodzi na świat upragnione i długo oczekiwane dziecko.

Duchowa Adopcja jest w końcu naszą postawą opowiadania się za cywilizacją miłości i jest zarazem wołaniem do Boga o zmiany świadomości społecznej o większą wrażliwość sumień (jestem za życiem, ale...).

Ta codzienna krótka modlitwa trwająca przez 9 miesięcy to wielki dar od Boga dla dziecka i dla nas.

Zaadoptuj Duchowo
Te Bezbronne, Zagrożone Dziecko.
Ocal mu życie!