Msza i nabożeństwo do św. Józefa - środa

30 marca 2021

2021 sw jozef uroczystoscPrzypominam: Od 27.03.2021 w kościele może przebywać 50 osób w Grobnikach a 12 osób w Debrzycy. Po wejściu do kościoła i zauważeniu obecności już 50 osób prosimy o uczestnictwo w liturgii na placu kościelnym. W kościele proszę zachować minimalną odległość 1,5 metra od osoby już siedzącej. Również i na placu kościelnym obowiązuje dystans 1,5 metra od najbliższej osoby.

Zapraszam w każdą środę na Msze i nabożeństwo ku czci św. Józefa. 17.00 Debrzyca i 18.00 Grobniki.

Żyjemy w świecie odmawiającym prawa do życia poczętym dzieciom i próbującym zniszczyć rodzinę, zrównując ją z pseudozwiązkami osób tej samej płci. Nie ma więc lepszego patrona na nasze czasy niż św. Józef, którego opiece Bóg powierzył Świętą Rodzinę. Mało kto wie, że w czasie ostatniego objawienia w Fatimie, 13 października 1917 r., po tzw. cudzie słońca, ukazała się cała Święta Rodzina. Maryja przyszła do swych dzieci razem ze św. Józefem i Jezusem. I to właśnie Józef trzymał na ręku Dzieciątko błogosławiące zgromadzonym ludziom. Mimo to wydaje się, że w naszej pobożności św. Józef jest wciąż pomijany i niedoceniany. – A przecież to objawienie pokazuje, że duchowość świętojózefowa genialnie łączy się z duchowością maryjną – zauważa ks. Dariusz Dąbrowski, filipin ze Świętej Góry pod Gostyniem, wielki czciciel św. Józefa. Co prawda na przestrzeni wieków w Kościele powstawały różnego rodzaju bractwa św. Józefa, skupiały one jednak tylko mężczyzn. Dziś niestety nie są one zbyt rozpowszechnione. Tymczasem we współczesnym świecie, zło uderza przede wszystkim w rodzinę. Dlatego św. Józef pragnie być obecnym w codzienności wszystkich jej członków.Do tego, aby ufnie wzywać opieki św. Józefa, będącego także patronem całego Kościoła, zachęcał również bł. Jan Paweł II w wydanej już w 1989 r. adhortacji postolskiej Redemptoris Custos, poświęconej ziemskiemu Opiekunowi Zbawiciela.Ale po to, abyśmy mogli odkryć dla siebie tego świętego patrona i orędownika, który nie bez powodu nazywany jest też „postrachem duchów piekielnych”, potrzebni są ludzie, którzy z zaangażowaniem będą szerzyli jego kult. Ich zapał w tym dziele wynika najczęściej z tego, że sami doświadczyli już łaski za pośrednictwem św. Józefa.

Odeszli do Pana...

Ustawa Kamilka

2024 kamilek

Przetarg Remont Dachu