Biskup Andrzej Czaja przewodniczącym Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski

17 czerwca 2021

bp opolski episkopat plBiskup Andrzej Czaja objął stanowisko przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Wyboru dokonano 12 czerwca br. podczas 389. plenarnego zebrania KEP w Kalwarii Zebrzydowskiej. Biskup opolski zastąpił na tym stanowisku arcybiskupa Wiktora Skworca.

O wyzwaniach duszpasterskich po zakończeniu pandemii mówił po zakończeniu obrad bp Andrzej Czaja, nowy przewodniczący Komisji Duszpasterstwa. „Wiele rzeczy będzie trzeba zacząć od nowa” – podkreślił. Wskazując na cztery źródła, jakimi są: prawda objawiona, stawianie Jezusa w centrum życia, rodzina oraz tożsamość katolicka otwarta na świat, „który jest nam zadany”. „Patrzymy w przyszłość w kategoriach szansy” – powiedział bp Czaja, podsumowując obrady biskupów.

Biskup Andrzej Czaja został wybrany również na drugą kadencję na stanowisku członka Rady Stałej KEP, która potrwa pięć lat.

źródło: episkopat.pl
zdj.: EpiskopatNews