Święto Papieskie w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca)

28 czerwca 2021

papie papamobile fill 256x292Od kilku lat liturgiczna Uroczystość Świętych Piotra i Pawła obchodzona jest w kościele jako Święto Papieskie – dzień szczególnej modlitwy w intencji urzędującego papieża. Nuncjatura Apostolska w Polsce nie będzie w tym roku organizowała żadnych centralnych uroczystości, a Konferencja Episkopatu Polski wzywa do celebrowania tej okoliczności w kościołach katedralnych oraz w parafiach.

Mając to na uwadze, Biskup Opolski będzie modlił się za Papieża Franciszka podczas uroczystego zakończenia roku formacyjnego w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownych w Opolu (uroczystość będzie miała charakter zamknięty), a Opolski Biskup Pomocniczy Paweł Stobrawa odprawi Mszę świętą w intencji Papieża w katedrze opolskiej we wtorek, 29 czerwca br. o godz. 18.30, do udziału w której serdecznie zapraszamy diecezjan, zwłaszcza mieszkańców Opola.

Biskup Opolski zwraca się także z prośbą, by tego dnia – jako wyraz oddania i serdecznej pamięci o Ojcu Świętym Franciszku – odprawić w parafiach Mszę św. w intencji Papieża, dołączyć odpowiednie wezwanie do Modlitwy wiernych bądź modlitwę za Papieża uczynić częścią nabożeństwa czerwcowego.