Zaproszenie do jubileuszowego kościoła św. Jakuba Starszego Apostoła w Debrzycy - uroczystości już 13 lutego

12 lutego 2022

Zaproszenie do jubileuszowego kościoła św. Jakuba Starszego Apostoła w Debrzycy. Ks. Daniel Kasprzak, proboszcz parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Debrzycy, zaprasza do indywidualnego i rodzinnego pielgrzymowania w Roku św. Jakuba do kościoła stacyjnego w Debrzycy.

W najbliższą niedzielę 13 lutego 2022 r. podczas Mszy św. o godz. 12.00 biskup Rudolf Pierskała uroczyście zainauguruje rok jubileuszowy w tym kościele stacyjnym.

W każdy 25 dzień miesiąca o godz. 18.00 będzie sprawowane nabożeństwo ku czci św. Jakuba z odczytaniem próśb oraz Msza św. z homilią wygłoszoną przez zaproszonych kapłanów. Kościół jest codziennie otwarty; przed każdą Mszą św. wieczorną jest okazja do spowiedzi. W świątyni znajdują się relikwie św. Jakuba Apostoła wystawione do prywatnego uczczenia. Do kościoła mogą pielgrzymować także grupy parafialne po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Harmonogram kolejnych wydarzeń zostanie przekazany w najbliższym czasie.