Parafia Ścięcia św.  Jana Chrzciciela

w Grobnikach

Biskup Paweł Stobrawa przechodzi na emeryturę

27 kwietnia 2022

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Pawła Stobrawy z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji opolskiej – poinformowała Nuncjatura Apostolska w Polsce.

"Nasz jubilat jest bardzo zaangażowany w sprawy lokalnego Kościoła i widać to także w dniu jego urodzin" – podkreślał 21 kwietnia na antenie radia DOXA ordynariusz opolski bp Andrzej Czaja. - "Biskup Paweł świętuje między innymi udzielając sakramentu bierzmowania. Osiągnięcie przez niego wieku emerytalnego oznacza, że musimy myśleć o następcy i kroki w tej sprawie już podjąłem, aczkolwiek wiele zależy od decyzji Ojca Świętego, a papież zgodził się już na starania o nowego biskupa, ale te można zacząć dopiero po przejściu na emeryturę obecnego" – dodał biskup opolski.

Publikujemy pełny tekst komunikatu:

Nuncjatura Apostolska w Polsce
N. 7385/22

KOMUNIKAT

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Pawła STOBRAWY z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji opolskiej.

Warszawa, 22 kwietnia 2022 r.

+ Salvatore Pennacchio
Nuncjusz Apostolski

"Nasz jubilat jest bardzo zaangażowany w sprawy lokalnego Kościoła i widać to także w dniu jego urodzin" – podkreślał 21 kwietnia na antenie radia DOXA ordynariusz opolski bp Andrzej Czaja.

Biskup Paweł świętuje między innymi udzielając sakramentu bierzmowania. Osiągnięcie przez niego wieku emerytalnego oznacza, że musimy myśleć o następcy i kroki w tej sprawie już podjąłem, aczkolwiek wiele zależy od decyzji Ojca Świętego, a papież zgodził się już na starania o nowego biskupa, ale te można zacząć dopiero po przejściu na emeryturę obecnego – dodał biskup opolski.

Informacje parafialne

Zobacz aktualne informacje
związane z życiem parafii:

Intencje parafialne

Ogłoszenia parafialne


Parafia online

live

 
 

Msze św. i spowiedź

w niedzielę:

8.00 Grobniki, 9.30 Debrzyca, 11.00 Grobniki

w dni powszednie:

Pn, śr, cz, pt, 17.00 Debrzyca , 18.00 Grobniki ; wt, sb. 7.00 Grobniki, 8.00 Debrzyca

 

Spowiedź zawsze przed mszą święta pól godziny

Nasza Parafia

Proboszcz: ks. Daniel Kasprzak

 

Adres: Grobniki
ul. Kościelna 2, 48-100 Głubczyce
Telefon: 77 485 67 88
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Więcej

Regulamin cmentarza

Informacje dodatkowe

Polecane strony

diecezja opolska


wsd


wsd


doxa


doxa