Parafia Ścięcia św.  Jana Chrzciciela

w Grobnikach

Wierni z Grobnik i Debrzycy oraz z dekanatu głubczyckiego pielgrzymowali do opolskiej katedry

16 maja 2022

Wczoraj w pielgrzymce z okazji jubileuszu 50-lecia diecezji opolskiej o godzinie 14.30 razem z dekanatem Głubczyckim uczestniczyli pątnicy z dekanatów Gorzów Śląski, Koźle i Strzeleckim. Uroczystościom przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja.

Kościół – Nowe Jeruzalem, miasto święte jest Bożym projektem – powiedział w kazaniu bp Andrzej Czaja. – To Nowe Jeruzalem jest miejscem spotkania Boga z ludźmi. Ale by nim był, trzeba budzić wiarę, umacniać ją kształtować i rozwijać. Trzeba nam siać, uprawiać nasze dusze, aby Bóg dał wzrost. Bóg nie posyła nas do walki z nikim - oprócz swoich grzechów – ale do świadectwa wzajemnej miłości. W Kościele nie ma miejsca na podziały, na my i oni. My księża i oni świeccy. Kościół jest wspólnotą, rodziną dzieci Bożych, wielkim my. A to oznacza, że mamy być dla siebie dobrymi i – przy wszystkich różnicach – się wspierać.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI W KATEDRZE

Pod koniec liturgii ks. biskup wręczył dyplomy uznania wskazanym przez proboszczów osobom, które szczególnie gorliwie angażują się w różne działania na rzecz swoich parafii i wspierają je na różne sposoby.
Z naszej parafii Grobnickiej i Debrzyckiej zostali wyróżnieni :
• Damian Gazda - Grobniki
• Grzegorz Konopka - Debrzyca
• Maria Jakosz - Debrzyca
• Katarzyna Mułyk - Grobniki
• Krystyna i Ryszard Ziobrowscy - Grobniki
• Maria Ziółkowska - Debrzyca
• Marek Ziółkowski - Debrzyca

Ks. biskup poświęcił także kilkadziesiąt wykonanych z brązu jubileuszowych krzyży ołtarzowych i przekazał je na ręce proboszczów do wszystkich kościołów w czterech dekanatach. Są one wzorowane na specjalnie przygotowanym procesyjnym krzyżu jubileuszowym.

Po odśpiewaniu hymnu „Ciebie Boże wielbimy” i po zakończeniu mszy św. biskup opolski zaprosił wszystkich obecnych w katedrze ogrodu Kurii Diecezjalnej. Można było napić się kawy, poczęstować ciastem, a także kupić okolicznościowe publikacje wydane z okazji 50-lecia diecezji opolskiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI W KATEDRZE

Informacje parafialne

2024 rekolekcje


Zobacz aktualne informacje
związane z życiem parafii:

Intencje parafialne

Ogłoszenia parafialne


Parafia online

live

 
 

Msze św. i spowiedź

w niedzielę:

8.00 Grobniki, 9.30 Debrzyca, 11.00 Grobniki

w dni powszednie:

Pn, śr, cz, pt, 17.00 Debrzyca , 18.00 Grobniki ; wt, sb. 7.00 Grobniki, 8.00 Debrzyca

 

Spowiedź zawsze przed mszą święta pól godziny

Nasza Parafia

Proboszcz: ks. Daniel Kasprzak

 

Adres: Grobniki
ul. Kościelna 2, 48-100 Głubczyce
Telefon: 77 485 67 88
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Więcej

Regulamin cmentarza

Informacje dodatkowe

Polecane strony

diecezja opolska


wsd


wsd


doxa


doxa