Parafia Ścięcia św.  Jana Chrzciciela

w Grobnikach

Serdecznie zapraszam na odpust do Neustift

30 września 2022

2022 neustift2Serdecznie zapraszam na odpust do Neustiftu w niedziele (2.10) o godzinie 13.00. Odpust ku czci św Teresy od Dzieciątka Jezus.

Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim
(Mt 18, 4)

Powyższe zdanie, wypowiedziane przez Jezusa rozstrzygającego powstały wśród Jego uczniów spór o pierwszeństwo, w niezwykle trafny sposób opisuje postawę i sukces św. Teresy z Lisieux. Św. Teresa przejęła się wskazaniem Chrystusa by stać się jak dziecko – prostą, niewinną, ufną – dlatego też stworzyła „małą drogę”, która jest faktycznie drogą „świętego dziecięctwa”. W prostych słowach, przejrzystych opisach, z dziecięcą beztroską w swych pismach potrafiła zawrzeć najdonioślejsze prawdy naszej wiary.


 Dlatego też został jest przyznany tytuł doktora Kościoła katolickiego, który jest zastrzeżony dla tych świętych, którzy wnieśli znaczący wkład w pogłębienie zrozumienia misterium Boga. Zważywszy na to, że doktorami Kościoła nazwano do tej pory jedynie cztery kobiety, a do czasów Soboru Watykańskiego II na ten tytuł zasługiwali jedynie święci posiadający wszechstronne wykształcenie teologiczne, uhonorowanie Małej Świętej tak zacnym tytułem możemy rozpatrywać w kategorii wspomnianego sukcesu Tereski. Jednak śmiało możemy stwierdzić, że to nie było jej aspiracją. Dla niej najważniejszym celem było dostanie się do nieba. Lecz nie tylko po to, aby osiągnąć stan szczęścia, ale by to szczęście i nam posyłać. Mała Tereska myślała już o nas, gdy mówiła „Chcę, aby moim Niebem było dobrze czynić na ziemi".

Informacje parafialne

Zobacz aktualne informacje
związane z życiem parafii:

Intencje parafialne

Ogłoszenia parafialne


Parafia online

live

 
 

Przetarg Remont Dachu

remont dachu
Rzymskokatolicka Parafia Ścięcia
św. Jana Chrzciciela w Grobnikach
zaprasza do udziału w postępowaniu
na wykonanie zadania:
Remont i przebudowa pokrycia dachu
wraz z kompleksowym remontem
istniejącej więźby dachowej.

ZOBACZ WSZYSTKIE DOKUMENTY

Msze św. i spowiedź

w niedzielę:

8.00 Grobniki, 9.30 Debrzyca, 11.00 Grobniki

w dni powszednie:

Pn, śr, cz, pt, 17.00 Debrzyca , 18.00 Grobniki ; wt, sb. 7.00 Grobniki, 8.00 Debrzyca

 

Spowiedź zawsze przed mszą święta pól godziny

Nasza Parafia

Proboszcz: ks. Daniel Kasprzak

 

Adres: Grobniki
ul. Kościelna 2, 48-100 Głubczyce
Telefon: 77 485 67 88
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Więcej

Regulamin cmentarza

Informacje dodatkowePielgrzymka na Maltę
 

Polecane strony

diecezja opolska


wsd


wsd


doxa


doxa