I Komunia Święta

11 maja 2023

2023 komunia7 maja w naszym kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 11.00, ośmioro dzieci przyjęło po raz pierwszy Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci te, po raz pierwszy uklęknąwszy przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie, do którego dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca.

Życzę dzieciom, by przygoda wspólnej wędrówki z Jezusem trwała przez całe życie.

Ojciec Święty, Jan Paweł II, tak wspomina dzień swojej I Komunii Świętej:

„Mam jeszcze w pamięci ten dzień, kiedy w gronie rówieśników i rówieśnic przyjmowałem po raz pierwszy Eucharystię w moim parafialnym kościele”.

2023 komunia