Parafia Ścięcia św.  Jana Chrzciciela

w Grobnikach

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

21 maja 2023
2021 wniebowstapienieGdzie jest twoja Galilea? Dokąd wracasz myślami w chwilach trudnych? Może to jakieś wydarzenie, które zmieniło twoje życie, albo jakaś sytuacja, która sprawiła, że jesteś tu i teraz…?

Przed swoim wniebowstąpieniem Jezus spotyka się ponownie z uczniami w Galilei, która ma znaczenie symboliczne i szczególne dla uczniów Jezusa. Przypomina miejsca, w których byli razem z Jezusem: powołanie nad jeziorem Genezaret, Kazanie na Górze, góra Tabor, burza na jeziorze, uzdrowienie ślepego, wskrzeszenie młodzieńca z Nain, rozmnożenie chleba, zapowiedź męki i zmartwychwstania... Powrót do pozytywnych doświadczeń w życiu, do faktów radosnych, pełnych nadziei, jest wewnętrznym umocnieniem. Taki powrót rzuca nowe światło na życie. Również „wielkie tragedie ludzkie” zaczynają się wówczas obiektyzować i nabierają innego wymiaru.


Z drugiej strony Galilea jest miejscem bez znaczenia. Jest synonimem prowincji, terenem najbardziej oddalonym od Świętego Miasta, skażonym przez pogan: Naród, który żyje w ciemnościach… (por. Iz 9, 1) „Iść do Galilei” oznacza iść do miejsc bez znaczenia, które dla wielu są przedmiotem drwin czy lekceważenia; oznacza podjąć mało znaczące sprawy, które nie budzą uznania ani poklasku w oczach ludzi, o które wielu pyta: „czy warto…?”.
Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jestem ona kolejnym momentem, obok Zmartwychwstania Pana Jezusa i Zesłania Ducha Świętego, który daje nam pewność, że śmierć Chrystusa miała sens, że trud Wielkiego Piątku nie był bez potrzeby. Zmartwychwstanie Chrystusa umacnia w nas to przekonanie, że śmierć została pokonana. Dzisiejsza uroczystość jest niejako przekazaniem testamentu Jezusa nam. Jezus, odchodząc do Ojca, przekazuje również swój testament, swoje ostatnie życzenie: Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem (Mt 28, 19-20). Wolą Jezusa, Jego ostatnim życzeniem jest, by uczniowie byli Jego świadkami. Doświadczenie wniebowstąpienia posyła nas do codzienności, w której mieszkamy i pracujemy. Powinniśmy nieść niebo tam, gdzie jest ciemność, „piekło”, gdzie panują pustka i bezsens. A uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w przyszłym tygodniu, to umocnienie do tej misji – aby się nie bać być świadkiem. Chrystusa tu, gdzie jesteś, tu, gdzie żyjesz.
Nie jest łatwo być świadkiem Jezusa dziś. Ale w tej misji nie jesteśmy osamotnieni. Wspierają nas święci i męczennicy. Wspierają nas współcześni świadkowie, ludzie głębokiej wiary i nadziei. A przede wszystkim jest z nami i prowadzi nas sam Jezus zmartwychwstały poprzez swego Ducha: A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata (Mt 28, 20).

Informacje parafialne

Zobacz aktualne informacje
związane z życiem parafii:

Intencje parafialne

Ogłoszenia parafialne


Parafia online

live

 
 

Przetarg Remont Dachu

remont dachu
Rzymskokatolicka Parafia Ścięcia
św. Jana Chrzciciela w Grobnikach
zaprasza do udziału w postępowaniu
na wykonanie zadania:
Remont i przebudowa pokrycia dachu
wraz z kompleksowym remontem
istniejącej więźby dachowej.

ZOBACZ WSZYSTKIE DOKUMENTY

Msze św. i spowiedź

w niedzielę:

8.00 Grobniki, 9.30 Debrzyca, 11.00 Grobniki

w dni powszednie:

Pn, śr, cz, pt, 17.00 Debrzyca , 18.00 Grobniki ; wt, sb. 7.00 Grobniki, 8.00 Debrzyca

 

Spowiedź zawsze przed mszą święta pól godziny

Nasza Parafia

Proboszcz: ks. Daniel Kasprzak

 

Adres: Grobniki
ul. Kościelna 2, 48-100 Głubczyce
Telefon: 77 485 67 88
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Więcej

Regulamin cmentarza

Informacje dodatkowePielgrzymka na Maltę
 

Polecane strony

diecezja opolska


wsd


wsd


doxa


doxa