Parafia Ścięcia św.  Jana Chrzciciela

w Grobnikach

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej i Wadowic

11 maja 2024

„Nie wiem po prostu, jak dziękować Bożej Opatrzności za to, że dane mi jest jeszcze raz nawiedzić to miejsce – Kalwaria Zebrzydowska, sanktuarium Matki Bożej – i Dróżki. Nawiedzałem je jako kapłan. Szczególnie często nawiedzałem sanktuarium kalwaryjskie jako arcybiskup krakowski i kardynał”. Tak rozpoczął swoje przemówienie Ojciec Święty Jan Paweł II, kiedy 7 VI 1979 r. spotkał się z wiernymi w Kalwarii w czasie swej I pielgrzymki do Ojczyzny.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KALWARYJSKIEJ i WADOWIC

Idąc śladami umiłowanego Ojca Świętego o godz. 7.30, razem z Księdzem Proboszczem wyjechaliśmy autokarem do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby tam z dziećmi komunijnymi dziękować i prosić Matkę Bożą o potrzebne łaski dla każdego z nas. Po zwiedzaniu sanktuarium, w Kaplicy Matki Bożej przed Cudownym Obrazem uczestniczyliśmy w koncelebrowanej Mszy świętej o godzinie 13.00. O 14.00 zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy po obiedzie do Wadowic.

W drodze powrotnej usłyszeliśmy o czekających nas w tym roku kolejnych wyprawach. To wielka wartość dla nas, że zaangażowanie, żyłka podróżowania i troska o pełniejsze życie parafian naszego duszpasterza pozwala nam coraz lepiej się poznawać, a co równie ważne, poznawać piękno naszej Ojczyzny pod różnym postaciami.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KALWARYJSKIEJ i WADOWIC

Informacje parafialne

Zobacz aktualne informacje
związane z życiem parafii:

Intencje parafialne

Ogłoszenia parafialneParafia online

live

 
 

Przetarg Remont Dachu

remont dachu
Rzymskokatolicka Parafia Ścięcia
św. Jana Chrzciciela w Grobnikach
zaprasza do udziału w postępowaniu
na wykonanie zadania:
Remont i przebudowa pokrycia dachu
wraz z kompleksowym remontem
istniejącej więźby dachowej.

ZOBACZ WSZYSTKIE DOKUMENTY

Msze św. i spowiedź

w niedzielę:

8.00 Grobniki, 9.30 Debrzyca, 11.00 Grobniki

w dni powszednie:

Pn, śr, cz, pt, 17.00 Debrzyca , 18.00 Grobniki ; wt, sb. 7.00 Grobniki, 8.00 Debrzyca

 

Spowiedź zawsze przed mszą święta pól godziny

Nasza Parafia

Proboszcz: ks. Daniel Kasprzak

 

Adres: Grobniki
ul. Kościelna 2, 48-100 Głubczyce
Telefon: 77 485 67 88
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Więcej

Regulamin cmentarza

Informacje dodatkowe


Polecane strony

diecezja opolska


wsd


wsd


doxa


doxa