Apel związany ze zwiększoną liczbą zachorowań w naszym powiecie

18 września 2020

covidDrodzy Parafianie!

Trwający czas epidemii i wciąż wysoka liczba zachorowań na Covid-19 i przejście naszego Powiatu Głubczyckiego w strefę żółtą, zmusza nas do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów.

Przypominam i proszę o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz  Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.

Wasz Proboszcz Ks. Daniel Kasprzak