Parafia Ścięcia św.  Jana Chrzciciela

w Grobnikach

Zaproszenie na Misje Parafialne 20 – 27.09.2020

18 września 2020

2020 misjeZbliża się czas naszych Misji Parafialnych, które miały mieć miejsce w marcu. Jednak z związku z pandemią zostały one odłożone i teraz nadszedł ten czas. 20-27 września będziemy mogli razem przeżyć ten czas, a jego szczegółowy plan znajduje się tutaj.

[ ZOBACZ PLAN MISJI PARAFIALNYCH ]

Poniżej możemy również przeczytać list ks. dr Pawła Brudka, który będzie z nami w tym szczególnym czasie:

 

Lublin – Grobniki- Debrzyca, 17 września 2020 roku

Bracia i Siostry!
Kilka miesięcy temu, w połowie marca, miały rozpocząć się Misje Parafialne – czas gruntownej duchowej odnowy oblicza Waszej wspólnoty parafialnej, obliczy Waszych rodzinnych domów i wreszcie obliczy Waszych serc. Niestety z uwagi na okoliczności pandemii stało się to niemożliwe. Z troski o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, a także Wasz rozwój duchowy Ksiądz Proboszcz podjął decyzję o przeniesieniu tych szczególnych rekolekcji na inny bardziej stosowny czas. Nie spotkaliśmy się zatem na misyjnej drodze przemiany. Nie dane nam było w zaplanowanym czasie spoglądać w różne oblicza rodzinnego domu (tu odsyłam do mojego pierwszego listu, który do Was skierowałem).
Wydaje się jednak, że każdy z nas miał jednak szanse na przeżycie osobistych rekolekcji. Kiedy bowiem kościoły na skutek obostrzeń związanych z epidemią świeciły pustkami, w umysłach wielu ludzi na całym świecie dokonywały się życiowe przełomy. Rodziły się życiowo doniosłe pytania, które od lat, zasypane troskami szarej codzienności, nie miały szans dojść do głosu. W wielu rodzinach kwarantanna – „skazanie” na bliskość – obnażyła niedostatki wzajemnej miłości i pozwoliła na nowo (a nierzadko pierwszy raz!) zobaczyć niezabliźnione rany na rodzinnym obliczu. W wielu ludzkich sercach Bóg ponownie stał się ważny. Czy motywem tych zmian było tylko, dobrze nam wszystkim znane ludowe powiedzenie: Jak trwoga, to do Boga? Być może i ten „sprawdzony” od wieków mechanizm ma swój udział w tych procesach, które próbują teraz uchwycić, zmierzyć i opisać psychologowie czy socjologowie. Mechanizm, który nawet naukowcy uznają za najbardziej skuteczny lek na lęk. Mimo wszystko jednak uzyskany przez różne ośrodki badawcze obraz padającej na kolana ludzkości nie daje się wytłumaczyć tylko starym porzekadłem. Pandemia koronawirusa i „zamknięcie świata” w niemal każdym obszarze życia sprawiły, że deklaracje o umocnieniu lub odnalezieniu wiary są czymś zupełnie nowym w porównaniu z innymi, „tradycyjnymi” sytuacjami granicznymi. Kolejne lata i badania pokażą zapewne, ile z deklarowanych dzisiaj zmian w stosunku do wiary przełoży się na trwałą przemianę.
Warto jednak uniknąć pokusy posądzania tych deklaracji o słomiany zapał. Lepiej podejść do tego tak jak do każdych rekolekcji: po ich zakończeniu większość uczestników jest przekonana, że zaczyna nowe życie, a przynajmniej ma poczucie jakiegoś nowego otwarcia, kolejnej szansy. Codzienność okazuje się jednak niespodziewanie trudniejsza i choć porekolekcyjny ogień stopniowo przygasa, to doświadczenie czasu łaski pozostaje jakimś punktem odniesienia, do którego można wracać, tworzy fundament, na którym można coś budować.
I właśnie wsparci o ten fundament, duchowo ubogaceni czasem pandemii, chcemy podjąć niełatwy czas wspólnotowej, rodzinnej i osobistej odnowy. Misje Parafialne są, a przynajmniej powinny być, sprawą największej wagi dla każdego, kto na serio traktuje Boga. Dlatego też zapraszam Cię – Bracie i Siostro – do wyruszenia w drogę misyjnego nawrócenia i przemiany. Ta droga, zgodnie z pierwotnym założeniem, będzie przechodziła przez Twój rodzinny dom. Dzięki temu będziesz mógł (mogła) wspólnie z Panem Jezusem zobaczyć, jak dziś wygląda jego oblicze. Będziesz mógł (mogła) razem z Nim dotknąć wyrytych na tym obliczu ran. Będziesz mógł (mogła) usłyszeć, co zrobić, aby na tym obliczu pojawiło się więcej uśmiechu – szczęścia, nadziei, pokoju, zaufania… Decyzja, jak zawsze, należy tylko i wyłącznie do Ciebie! Pan Bóg z pewnością nie będzie Ci szczędził swoich łask. Drzwi parafialnego kościoła, tak jak dotąd, pozostaną otwarte. Kapłani będą do Twojej dyspozycji w konfesjonale czy przy ołtarzu. Cóż zatem? Czekam na Ciebie!

ks. dr Paweł Brudek – rekolekcjonista misyjny.

 
 
 

Informacje parafialne

Zobacz aktualne informacje
związane z życiem parafii:

Intencje parafialne

Ogłoszenia parafialneParafia online

live

 
 

Przetarg Remont Dachu

remont dachu
Rzymskokatolicka Parafia Ścięcia
św. Jana Chrzciciela w Grobnikach
zaprasza do udziału w postępowaniu
na wykonanie zadania:
Remont i przebudowa pokrycia dachu
wraz z kompleksowym remontem
istniejącej więźby dachowej.

ZOBACZ WSZYSTKIE DOKUMENTY

Msze św. i spowiedź

w niedzielę:

8.00 Grobniki, 9.30 Debrzyca, 11.00 Grobniki

w dni powszednie:

Pn, śr, cz, pt, 17.00 Debrzyca , 18.00 Grobniki ; wt, sb. 7.00 Grobniki, 8.00 Debrzyca

 

Spowiedź zawsze przed mszą święta pól godziny

Nasza Parafia

Proboszcz: ks. Daniel Kasprzak

 

Adres: Grobniki
ul. Kościelna 2, 48-100 Głubczyce
Telefon: 77 485 67 88
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Więcej

Regulamin cmentarza

Informacje dodatkowe


Polecane strony

diecezja opolska


wsd


wsd


doxa


doxa