Dodatkowe informacje na niedziele 25.10.2020 i na najbliższe dni

1. porządek mszy świętych 25 października 2020: msze św.: 8.oo - Grobniki; 9.3o - Debrzyca; 11.oo - Grobniki.

2. W niedzielę 18.10.2020 w kościele maksymalnie było 100 osób. Nasz kościół pozwala na uczestnictwo nawet 142 osóbOsoby mające pewne lęki związane z obecną sytuacją mogą wybrać msze święte, w których uczestniczy nawet mniej niż 100 osób: np. 11.00; 9.30.

3. Biskup Opolski nie udzielił generalnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej, lecz podtrzymał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla osób w podeszłym wieku i innych poważnie zagrożonych z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osoby z objawami infekcji, przebywających w kwarantannie i samoizolacji oraz tych, którzy odczuwają wzmożoną obawę przed zakażeniem.

4. W noc z soboty na niedzielę 25.10.2020 nastąpi zmiana czasu. Śpimy jedną godzinę dłużej!

5. W uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie nabożeństw i procesji na cmentarzach w Grobnikach i Debrzycy. Zapraszamy 1.11.2020 do kościoła na różaniec z wypominkami za Zmarłych na godz.10.oo Msza i nabożeństwo Debrzyca i 12.oo Msza i nabożeństwo Grobniki. Porządek Mszy w tym dniu 7.oo i 10.oo Debrzyca; 8.oo i 12.oo Grobniki.

6. Przypominamy: w kościele obowiązuje Wiernych zasłanianie ust i nosa.

7. Prosimy po wejściu do kościoła szukać miejsca w pewnym oddaleniu od osób już siedzących. Nie przysiadamy się do nikogo!

8. Do Komunii Świętej przystępują najpierw osoby przyjmujące Komunię na rękę i spożywają Eucharystię przy księdzu czy Szafarzu.
Osoby przyjmujące Komunie Świętą do ust muszą zaczekać, aż utworzy się chwila przerwy i wyraźnie będzie widać zakończenie kolejki osób przyjmujących na rękę.

9. Kapłani i Szafarze będą udzielali Komunii Świętej mając zasłonięte usta i nos. Zawsze udzielający Komunię dezynfekują ręce!

10. Osoby przychodzące do "Kancelarii Parafialnej" mają mieć zasłonięte usta i nos!

Przetarg Remont Dachu

remont dachu
Rzymskokatolicka Parafia Ścięcia
św. Jana Chrzciciela w Grobnikach